Premiera Filmowa: Logan

logan-film-header-front-main-stage

(Artykuł bez spoilerów)

(Aktualizacja 3/3/17: dzień po publikacji ostudziłem moje euforystyczne podejŚcie i ocene zmieniłem na bardziej adekwatną)

Narzekasz że X-Men nie ma w filmach z Avengers? Czas najwyższy przestać – dostaliśmy film który nie miałby prawa udać się w „Marvel Studios”. Jest brutalnie, przygnębiająco, a zarazem (momentami) zabawnie. Ciężko żeby takie połączenie dało nam dobry film? „Dobry” to zbyt mało powiedziane…

Hugh Jackman, Patrick Stewart i Dafne Keen (Laura) zagrali idealnie. Serio, ich role są po prostu perfekcyjne. Stewart zasługuje na wszystkie możliwe nagrody, Hugh jest niesamowity, a debiutująca małoletnia Dafne jest najlepszym możliwym kastingiem do roli X-23. Sceny z tą trójką często wgniatają w fotel.  Co tu się dzieje! Czy raczej, z duchem filmu – CO TU SIE ODPIERDALA!!!

nekttmhdhikhoo_2_b

Jeśli pożerasz komiksy nałogowo, to napewno kojarzysz historie „Old Man Logan”, na której bazuje omawiany film. Sęk w tym, że im dalej leci historia, tym bardziej odjeżdża od tej „wersji komiksowej”. I bardzo dobrze – dostaliśmy lepszą opowieść, niż ta w przytoczonej noweli. Tak, ja też jestem w szoku ;).

Są walki (krew się leje strumieniami!), pościgi i akcja pędząca szybciej niż Quicksilver, ale nawet przez chwilę nie miałem problemu z „latającym obrazem” i nie było kłopotu żeby nadążyć za tym co się dzieje na ekranie. A dzieje, oj dzieje… ale to już przecież wiecie.

logan-trailer-2-slice-600x200

Wiecie też że chce was zachecić do tego seansu, a zarazem nie zdradzić fabuły tego filmu.

Tak więc, krótkie podsumowanie i ocena na którą „Logan” zasługuje w 100%: Idźcie do kina, jeszcze przyjdzie czas na dyskusje. Unikajcie spoilerów jak ognia, twisty w „Loganie” są tego warte. Tak, jestem tym filmem zachwycony i chce jeszcze! (van)

PLUSY:
– STEWART! JACKMAN! KEEN!
– krew wszędzie, ręka, noga, mózg na ścianie
– Klimat: muzyka, zdjęcia, scenografia i WSZYSTKO inne
– najlepsze wprowadzenie postaci w X-filmach?
– X-23 X-23 X-23
– CHUCK!
– mógłbym tak wypisywać jeszcze długo…

MINUSY:

– kilka słabszych wątków
– brak cameo Stana Lee

OCENA: 9/10

x-23-and-old-man-logan-650x317

Jedna uwaga do wpisu “Premiera Filmowa: Logan

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s