Droga Do Odrodzenia: Superman – Lois & Clark [Recenzja]

IMG_0843

Zawsze lubiłem przygody „faceta z gaciami na spodniach”. Komiksy z jego przygodami, jeszcze za czasów TM-Semic, czytałem tyle razy, że niektóre historie pamiętam do dziś ze szczegółami.  Niestety, w 2011 roku „mój Superman” został zastąpiony „inną wariacją”…

Od paru lat DC Comics przedstawia nam całkowicie nową wersję herosa z Kryptonu – dzięki Flashpoint/New 52 („Nowe DC Comics” w polskiej wersji) całe uniwersum DC zostało „zrestartowane” i większość przygód bohaterów poznaliśmy na nowo. Co akurat powinieneś już wiedzieć, Drogi Czytelniku (wydawnictwo Egmont skrupulatnie wydaje „Nowe DC” na Polskim rynku). Nie wszystkim jednak te zmiany się spodobały, jak i nie każdej postaci wyszły też na dobre. DC poszło za ciosem i ponad rok temu wystartowało, po raz kolejny, z pewnego rodzaju „odświeżeniem” w ich komiksach – rozpoczęło się „Rebirth” („Odrodzenie” w polskiej wersji). „Droga Do Odrodzenia: Superman – Lois & Clark” jest pierwszym komiksem, który wprowadza nas w nową erę bohaterów!

IMG_0842

Wraca „mój Superman”! Przez skomplikowany ciąg wydarzeń (wszystko ładnie opisane we wstępie do tomu) właśnie ten „Pre-Flashpoint” (jak zwykło się nazywać okres przed „New 52” w amerykańskich mediach) Kal-El jest bohaterem tych świetnych 204 stron komiksu. Świetnych? Tak! Jest to zdecydowanie jeden z lepszych komiksów z Clarkiem Kentem, które miałem przyjemność czytać. Wszystko zawdzięczamy scenariuszowi od Dana Jurgensa – faceta, który stworzył takich kultowych łotrów jak Doomsday czy Cyborg Superman, oraz najbardziej „komercyjnego superhiroła” czyli Booster Golda! Znany scenarzysta, oraz rysownik, stanął na wysokości zadania i „dostarczył” historię, która wciągnęła mnie tak samo mocno, jak zeszyty sprzed ponad 20 lat. Narysowane są też tak jak powinny – za większość rysunków odpowiada Lee Weeks, który jest zdecydowanie idealnym wyborem dla przygód Supermana… oraz rodziny?!

IMG_0839

Jak tytuł komiksu wskazuje, nie tylko perypetie Supka tutaj śledzimy – „Pre-Flashpoint” Lois też jest w głównej obsadzie, wraz z… synem Jonem! (przed Flashpointem urodził im się syn, wzięli ślub i nawet były dwa „Kryzysy Nieskończoności”, ale to historia na inną okazję;)) Komiks familijny?! Ależ czemu nie, zwłaszcza że jest tak cholernie dobry!

„Stary Kal-El”, wraz z rodziną, nie chcą (nie mogą?) ingerować w uniwersum „New 52”, są skazani więc na ukrywanie się przed światem. Tajna tożsamość (Clark ma już doświadczenie w tej kwestii!;) w tym wypadku nie pomoże całej rodzinie, gdy tyle niebezpieczeństw na świecie, a nasz ulubiony Kryptończyk nie mógłby przecież siedzieć z założonymi rękoma. Wracają wrogowie o których już wspomniałem, a także kilku nowych. Są tajemnice oraz niedopowiedzenia, ale także i świeże spojrzenie na relacje Clarka & Lois, gdy muszą się zmagać z tym największym wyzwaniem – rodzicielstwem. Zwłaszcza że Jon nie jest zwykłym dzieciakiem… 🙂

IMG_0838

„Droga Do Odrodzenia: Superman – Lois & Clark” czyta się świetnie, a zarazem prowadzi do najlepszych komiksów DC ostatnich lat – „Uniwersum DC Odrodzenie” (premiera w sierpniu) oraz „Odrodzenie: Superman” (premiera jeszcze w tym roku). Jeśli lubicie klasyczne przygody superbohaterów, z dobrą dawką nowości, nie ze skrajnymi zmianami (hej Marvel!), to naprawdę czeka was kawał dobrej lektury. Polecam!

van

Za egzemplarz komiksu serdecznie dziękuję wydawnictwu Egmont Polska! (egmont.pl)

IMG_0844Wydawca: Egmont Polska
Scenariusz: Dan Jurgens
Rysunki: Neil Edwards, Marco Santucci, Stephen Segovia, Lee Weeks
Przekład: Jakub Syty
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 204
Format: 167 x 255
Sugerowana cena detaliczna: 59,99 zł
Data ukazania się: czerwiec 2017
Strona wydawcy: www.swiatkomiksu.pl/

Jedna uwaga do wpisu “Droga Do Odrodzenia: Superman – Lois & Clark [Recenzja]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s