Zwiedzamy: London Film & Comic Con 2017

W ostatnią sobotę lipca 2017 zawitałem na „London Film & Comic Con”. Imprezę zdecydowanie mniejszą niż MCM London Comic Con (200+ fotek z majowego MCM tutaj), ale też i bardziej skierowaną do „łowców celebrytów” – na żadnej innej imprezie nie widziałem tylu znanych aktorów!

Sławy z wielu seriali i filmów, oraz możliwość autografów i fotek z idolami, to główny atut tego Cona. Wymieniając tylko niektórych, byli wśród nich Benedict Cumberbatch, Kevin Smith, Pamela Anderson, Mads Mikkelsen, John Cleese, Christopher Lloyd (znajdziecie go na poniższych zdjęciach?), Tricia Helfer (mam z nią fotkę!:), Richard Dean Anderson (yup, O’Neil i MacGyver!) i wiele, wiele innych znakomitości.

Autorów komiksów też było trochę, jednak ich lwia część to artyści znani głównie z wydawnictw niezależnych lub publikacji słabo znanych w naszym kraju (z „większych” własne stoiska mieli tylko 2000AD, Heavy Metal i Titan Comics). Był Marv Wolfman, scenarzysta wielu publikacji dla DC & Marvela, mi osobiście zawsze będzie się kojarzył z „Crisis on Infinite Earths”. Nie zabrakło też polskiego motywu – Kinga Korska miała własne stanowisko, na którym promowała m.in. swój komiks p.t. „Fetysz Mózgu”.

Oczywiście można było kasę wydać u wielu pazernych sklepikarzy. Pazernych? Oj tak, towar był w większości miejsc średnio 20% droższy niż w „normalnych sklepach”, o konkurencji internetowej nie wspominając. Dodatkowo, jak już wspomniałem, jest to impreza mniejsza niż MCM, często też spotykałem tych samych kupców co na konkurencyjnym Conie, tylko że tym razem z 5x mniejszym wyborem asortymentu. Co nie zmienia faktu, że kilka fajnych gadżetów do domu zabrałem 😉

Może i „London Film & Comic Con” nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak MCM, ale i tak bardzo mi się podobało. Fajnie było też spotkać (oprócz wspomnianej już Kingi) także i innych polskich nerdów – był Adam z Poważnej Strony oraz mega przyjazna grupa Trekkies z Poznania – „Live long and prosper”, Panie & Panowie! :). Zapraszam więc na moją fotorelację! /WT

Materiały video:

(naciśnij na zdjęcie aby zobaczyć powiększenie)

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s