Specjalnie dla nas: Anna Helena Szymborska

Specjalnie dla „Starych Koni” Anna Helena Szymborska stworzyła piękną ilustrację, którą mogliście już oglądać na naszym Fan Page (+fragment jest od kilku tygodni jako nasze zdjęcie profilowe). Zapraszam do obejrzenia tego dzieła w lepszej jakości,  oraz na krótki wywiad z autorką.

Anna Helena Szymborska – polska ilustratorka, autorka komiksów i okładek. W swojej twórczości komentuje codzienną rzeczywistość i ludzką psychikę, często wykorzystuje elementy mitologiczne, baśniowe, zaczerpnięte z podań ludowych. W 2002 ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Łomży na profilu Grafika Warsztatowa, a w 2007 łódzką Akademię Sztuk Pięknych na kierunku Projektowanie Graficzne. (pl.wikipedia.org)

24740494_1640637129291345_2082213611_n
Wersja testowa promocyjnej grafiki (jest Pikachu!;)

Stary Koń: Kilka słów o sobie:

Anna Helena Szymborska: To najtrudniejsze pytanie. Bo jak właściwie zdefiniować coś, wobec czego nie jest się obiektywnym, chociaż tu można by się zastanowić czy względem czegokolwiek się jest.

Ale pomijając ten fakt i grając w pewną umowność, to oczywiście jestem rysownikiem. Większość mojego czasu poświęcam rysowaniu (nawet jeśli nie rysuję), poza tym czytam książki bez fabuły, komiksy dla strony wizualnej, chłonę mało rozrywkowe filmy, i smutną muzykę;)

Ulubieni rysownicy:

To zależy od fazy w jakiej się znajduję. Ale z komiksowych to będą:

John Buscema, Dermot Power, Bill Sienkiewicz, Leinil Francis Yu, Paolo Eleuteri Serpieri, Olivier Coipel, Riccardo Federici, Enrico Marini, Sergio Toppi, Jean Giraud, Barry Windsor-Smith.

Ile czasu zajęło Ci przygotowanie rysunku dla nas:

Hmm… pięć lat liceum plastycznego, pięć lat studiów na ASP, z dziesięć lat samodzielnego treningu rysowniczego, trochę czasu na przemyślenie kształtu wizji, chwila na poprzeglądanie materiałów referencyjnych, a później to już z górki;)

Z jakiego swojego dzieła jesteś najbardziej dumna:

Zwykle z moich osobistych szybkich szkiców.

Plany na przyszłość:

Przetrwać, a może nie;)


 

Więcej prac Anny Heleny Szymbroskiej znajdziecie na http://fleshonbone.blogspot.co.uk/

Najnowsza publikacja w której możecie znaleźć prace autorki to „Polish Porno Graphics” (Anna narysowała także i okładkę tego zbioru!), więcej info: https://www.facebook.com/PPGraphics/

stare konie skan (1)
Czy znajdziecie wszystkie nawiązania do filmów, komiksów lub gier? 😀

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s