BEZ LITOŚCI! [recenzja: Punisher MAX, tom 4]

W poprzednim odcinku: Pogromca znakomity [recenzja: Punisher MAX]

Przygody Punishera śledzę nie od dziś. Przeczytałem wiele komiksów z jego udziałem, zarówno wydanych w Polsce, jak i w wersji angielskiej. A jak jest tutaj? Jest brutalnie, wulgarnie  oraz bezkompromisowo.

Zobacz także: Czy wiesz że… Alternatywne wersje Punishera

Każdy tom  Punisher MAX  czyta się nadzwyczaj dobrze. Historie te wydają się być bardziej brutalne i wulgarne od innych, z którymi miałem do czynienia. Łamią wiele tematów tabu i opisują szeroki zakres działalności gangsterskiej. Oraz, co oczywiste, w jaki sposób Frank na tę działalność reaguje.

punisher3.jpg

W najnowszym tomie jak zwykle mamy dwie historie. Pierwsza jest pokłosiem opowieści z drugiego zbioru Punisher MAX (Nick Fury zorganizował akcję przechwycenia śmiercionośnego wirusa na Syberii, a Frank grał tam pierwsze skrzypce). Nieustraszony Punisher wyrusza  do Afganistanu, by na nieprzyjaznym dla jankesów (i w ogóle dla kogokolwiek, poza miejscowymi) terenie zmierzyć się z Człowiekiem z Kamienia. Pojawiają się znani z przeszłości Kathryn O’Brien oraz zdradliwy William Rawlins, a to dodaje smaczków całej historii i sprawia, że akcja nie zwalnia ani na chwilę.

punisher1.jpg

Druga część tomu jest lżejsza i traktuje o zemście. Pięć wdów chce zabić Franka za to, że ten zamordował im mężów, a szósta wdowa chce zabić te pięć. Pomiędzy nimi oczywiście grad kul, Punisher i dość sympatyczny detektyw, którego wątek jest sprawnie wpleciony i zapewnia odrobinę zmiany klimatu. Jak zwykle, akcji tutaj nie brakuje i tego właśnie oczekuję od komiksu, którego główny bohater nosi olbrzymią czachę na klacie.

Zobacz także: Cyberpunkowy dziennikarz [recenzja: Transmetropolitan, tom 1]

punisher2.jpg

Obie historie czytało mi się bardzo dobrze.  Interesujące rysunki, dużo krwi, odrobina dziwnego romansu i do tego  też dobre, wulgarne teksty. Pozostaje czekać na tom piąty, oby był równie dobry, jak poprzednie.

/Rafał

OCENA : 8/10

 

Egzemplarz komiksu dostarczyło wydawnictwo Egmont.

fn0lt1s

 

OKŁADKA: twarda
WYDAWCA ORYGINAŁU: MARVEL
SCENARIUSZ: Garth Ennis
RYSOWNICY: Leandro Fernandez, Lan Medina
TŁUMACZENIE: Marek Starosta
GATUNEK: sensacja
ILOŚĆ STRON: 312
DATA WYDANIA: 18.04.2018

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s