Zwiedzamy: London Film & Comic Con 2019

W ostatni weekend lipca odbyła się tegoroczna edycja „London Film and Comic Con”. Największy znak rozpoznawczy tej imprezy? Ogromna ilość celebrytów! W tym roku londyńskie wydarzenie odwiedzili m.in. Martin oraz Charlie Sheen, Jason Momoa, Brendan Fraser, Carrie-Anne Moss, Hayden Christensen, Val Kilmer, Tom Ellis, Christina Rici, Robert Patrick, Christopher Eccleston, William Shatner, Ian Somerhalder, Billy Dee Williams i wiele, wiele innych znanych i lubianych znakomitości. Ponad 130 aktorów (!), a do tego jeszcze gwiazdy Wrestlingu, oraz oczywiście scenarzyści, oraz rysownicy komiksów (to przecież Comic Con!). Szczególnie zapamiętam spotkanie Z Johnem McCrea – twórcą kutowego Hitmana z DC Comics. Dowiedziałem się dużo ciekawostek o jego twórczości + otrzymałem rewelacyjny remark na zeszycie Hitmana.

Image3Oprócz róznorakich gwiazd, impreza też jest wypchana po brzegi stoiskami z gadżetami. Czego tu nie ma – figurki, kostiumy, komiksy, koszulki, plakaty itd. Zwiedzających było wielu (sobotnie wejściówki wysprzedano na kilka tygodni przed wydarzeniem) i zdolnych cosplayerów też sporo (aczkolwiek tych drugich mniej niż na ostatnim MCM Comic Con).

Zobacz także: Montreal, komiksy, oraz sztuka ulicy

Czy warto wybrać się na to wydarzenie? Koniecznie! Zwłaszcza, jeśli masz ochotę porozmawiać z znanymi arystami, zgarnąć autograf, czy zdjęcie, to w europie „London Film and Comic Con” nie ma po prostu konkurencji. Tylko nie zapomnijcie o worku z kasą – ceny za autograf/zdjęcie wachają się w granich £15 – £140, w zależności od kalibru gwiazdy. Takie są realia prawdziwych imprez i wielkich Comic Conów.

Wojciech Tarczyński & Gosia

Zapraszamy na naszą fotorelację: