Bloodshot: Staroświecki (RECENZJA)

Bloodshot, żołnierz w teorii idealny, z ciałem wypełnionym nanitami, które regenerują jego tkanki w ekspresowym tempie, nie miał łatwego życia. Wieczna walka może zmęczyć każdego i nic dziwnego, że Ray w końcu zdecydował się odwiesić karabiny na wieszak i spróbować wieść zwykłe życie.

Zobacz także: X-O Manowar – Kosmiczny wojownik!

Głównego bohatera odnajdujemy 30 lat po wydarzeniach z drugiego tomu. Świat, a przynajmniej ta część USA, w której wraz z Magią zestarzał się Bloodshot, zmienił się w postapokaliptyczną pustynię z ograniczonymi zasobami. Ludzie żyją w niewielkich osadach, próbując przetrwać i zobaczyć kolejny wschód słońca. W tak niegościnnych warunkach jedynie on może pomóc przezwyciężyć kolejne kryzysy, takie jak brak wody. By ją pozyskać, należy udać się do Los Angeles i trochę ukraść. Ray ma to szczęście, że jego nanity są technologią przestarzałą i niewidoczną dla najnowszych systemów obrony.

IMG_6169.jpg

Historia z tego komiksu jako żywo przypomina Mad Maxa. Cysterna z wodą jako ruchomy cel, bandy hien próbujących okraść innych ludzi, świat, gdzie nic nie jest czarno-białe. Dzieje się dużo, ale scenariusz bywa trochę przewidywalny: misja, tragedia, zemsta. Jest to jednak podane w ciekawej narracji, gdzie w kadry wplątane są wizje z przeszłości Bloodshota. Spotyka on niespodziewanie również innych bohaterów z uniwersum Valiant i wspólnie walczą, by dostać się do samego centrum miasta i obalić tyrana z wieży.

Zobacz także: Bloodshot – Czerwień i biel!

 

Komiks jest naładowany akcją, a zakończenie jest dość zaskakujące. Połączenie Mad Maxa i Old Man Logan wyszło Jeffowi Lemire naprawdę dobrze. Scenariusz nie pozwala oderwać się od komiksu, a rysunki Lewisa LaRosy (oraz Butcha Guice, choć ten pojawił się dopiero na końcu) są bardzo dynamiczne oraz kipiące krwią i wybuchami. Wydawnictwo KBOOM dołożyło galerię okładek i szkiców, obok których nie należy przechodzić obojętnie. Polecam lekturę i czekam na kolejną część!

/Rafał Białek

OCENA: 8/10

Egzemplarz komiksu dostarczyło wydawnictwo Kboom.

kboom-bloodshot3-cover

 

Wydanie: 2019

Scenarzysta: Jeff Lemire

Ilustratorzy: Lewis LaRosa, Butch Guice

Tłumacz: Adam Rzatkowski

Typ oprawy: miękka

Data premiery: 27.09.2019