Liga Sprawiedliwości: Totalność. Tom 1 (RECENZJA)

Komiksy z Ligą Sprawiedliwości przeważnie traktują o zagrożeniach co najmniej na skalę globalną. Ciekaw jestem, kiedy twórcom skończą się pomysły na kolejne wydarzenia, mogące zakończyć życie w świecie DC. Na szczęście w pierwszym tomie nowego runu, zatytułowanym Totalność, widać, że nadal potrafią wykorzystać potencjał drzemiący w superbohaterach.

Historia jakich wiele, przynajmniej z pozoru: do Ziemi zbliża się jakiś obiekt, który prawdopodobnie niesie zagrożenie. Niewiele o nim wiadomo, ale chęć dowiedzenia się czegoś więcej wyrażają herosi z Ligi Sprawiedliwości, a także złoczyńcy z Legion of Doom. Co z tego może wyniknąć? Wiadomo, rozwałka.

IMG_6980.jpg

I na tym skupia się komiks: niemal ciągła walka, która się jednak nie nudzi. Duża w tym zasługa Lexa Luthora, o wiele lepiej przygotowanego do tematu i wraz ze swoją ekipą potrafiący mocno zaskoczyć niczego nie spodziewających się superbohaterów. Widmo zagłady multiwersum wisi w powietrzu, więc jest też trochę dramaturgii. Świetnie pomyślane było wrzucenie na pierwszy plan Martian Manhuntera, przez co możemy poznać tę postać na wielu płaszczyznach. To przecież nieoczywisty wybór, kiedy w zanadrzu mamy Supermana, Batmana, Flasha czy Wonder Woman. Wyszło świetnie. Podobnie wraz z nim wybija się jeden z Green Lanternów, John Stewart, którego relacje i zmagania z Sinestro wykraczają daleko poza zwykłą bójkę. A zakończenie? Już pal licho ów tajemniczy obiekt, ale niespodziewane pojawienie się dwóch postaci zwiastuje, a jakże, dalsze kłopoty.

IMG_6981.jpg

Pierwszy tom Ligi Sprawiedliwości to dobry komiks, który czyta się przyjemnie. Jest to pozycja zdecydowanie dla fanów komiksów obfitujących w akcję, gdyż tej tu nie brakuje. Scott Snyder dobrze się spisał, podobnie jak ilustratorzy: Jorge Jimenez, Jim Chung oraz Dough Mahnke. Rysunkom nie można nic zarzucić, kreska może się podobać. Polecam i czekam na kolejne historie!

/Rafał Białek

OCENA: 7/10

Egzemplarz komiksu dostarczyło wydawnictwo Egmont.

21223448o

 

Okładka: miękka
Scenariusz: Scott Snyder
Rysunki: Jorge Jimenez, Jim Chung, Dough Mahnke
Tłumaczenie: Maciej Nowak-Kreyer

Gatunek:superhero
Ilość stron:168
Data wydania: 13.11.2019