TOP 10: Najbardziej oczekiwane seriale 2020

Rok 2019 obfitował w wiele dobrych produkcji. Starałem się przewidzieć, które z nich będzie warto śledzić i podzieliłem się moimi przemyśleniami z wami. Subiektywnie muszę stwierdzić, że poza Baptiste i Black Monday (nie do końca mi podeszły) oraz Lovecraft Country (jeszcze się nie ukazało) pozostałe 7 tytułów bardzo mocno mi weszło. (TOP10 oczekiwanych seriali 2019 znajdziecie tutaj)

Dlatego też postanowiłem zrobić nową listę na rok 2020. Mam nadzieję, że tym razem nie będzie żadnych opóźnień w produkcji i wszystkie poniższe seriale zdążymy obejrzeć do końca roku. Ciekaw jestem też waszych przemyśleń i podpowiedzi, na które, jak zawsze, czekam pod poniższym tekstem.

10. Avenue 5

Premiera: 19.01.2020

Hugh Laurie jako kapitan promu. Nie byle jakiego, gdyż ten statek nie płynie po wodach Karaibów czy innego Pacyfiku, ale jest luksusowym rejsem w kosmosie. I – jak widać na trailerze – nie zawsze wszystko idzie po myśli załogi i turystów.

Zobacz także: TOP 10: Najbardziej oczekiwane filmy 2020

9. Brave New World

syfybar

Premiera: 2020

Adaptacja jednej z najsłynniejszych powieści na świecie. Aldous Huxley na jej kartach przedstawił dystopijny świat, pozbawiony indywidualności, gdzie ludzie są hodowani i indoktrynowani w imię powszechnej szczęśliwości. Z niecierpliwością czekam na najnowszą adaptację książki, która zadebiutuje na serwisie VOD Peacock, będącego platformą NBCUniversal.

8. The Dracula

Premiera: 4.01.2020

Twórcy Sherlocka biorą się za najsłynniejszego wampira w historii: Draculę. Miniseria będzie składać się z trzech odcinków i ma przedstawiać historię tytułowego (anty)bohatera od momentu jego powstania aż po walkę z Van Helsingiem. Liczę na dobrą historię i odrobinę dreszczyku.

 Zobacz także: Fan page Stare Konie!

7. Snowpiercer

Premiera: 2020

W postapokaliptycznym świecie, garstka ocalałych podróżuje pociągiem przez mroźne pustkowia. Wewnątrz pojazdu są dwa światy: bawiąca się elita i ciężko pracujący robotnicy. Bunt wisi w powietrzu…

6. Lovecraft Country

lovecraft-country-social

Premiera: 2020

Serial znalazł się w poprzednim zestawieniu, ale niestety zaliczył mocny obsuw. Podobno ma w końcu się ukazać, a ja ostrzę sobie zęby! Ekranizacja powieści o tym samym tytule, która opowiada o czarnoskórym mężczyźnie, poszukującym ojca. Nasz bohater podróżuje z przyjaciółką i wujkiem przez rasistowskie Stany, napotykając na domiar złego grozę niczym z powieści mistrza Lovecerafta.

 Zobacz także: The Expanse – sezon 4

5. Deadwater Fell

Premiera: 10.01.2020

Lubię takie kryminały: mała miejscowość na prowincji, gdzie wszyscy się znają i tragedia. Zbrodnia, która wstrząsa społecznością, szkielety wypadają z szafy, sąsiad przestaje ufać sąsiadowi i rodzą się podejrzenia.

4. The Outsider

Premiera: 13.01.2020

10-odcinkowy serial na podstawie powieści Stephena Kinga opowiada historię detektywa Ralpha Andersona, który podejmuje współpracę z prywatną detektyw Holly Gibney, znaną z niecodziennych metod, by rozwiązać sprawę morderstwa 11-letniego chłopca. Ma być mrocznie i tajemniczo. Jest na co czekać.

3. The Deputy

Mam olbrzymią słabość do współczesnych szeryfów, czemu dałem wyraz w jednym z tekstów. Serial zapowiada się bardzo dobrze: gliniarz z dziada pradziada, którego misją jest łapanie przestępców, ma zostać szeryfem i spędzać czas za biurkiem. Długo nie wytrzymuje i wraca do tego, co kocha, a co sprowadza na niego całą masę kłopotów na styku polityki i kariery.

2. Falcon and Winter Soldier oraz WandaVision

Premiera: 2020

Produkowane dla Disney+ seriale, będące częścią MCU, mają opowiadać, co wydarzyło się po Endgame. Oba powinny ukazać się jeszcze w tym roku i będą składać się z 6 odcinków. Pierwszy z nich ma być obrazem obfitującym w akcję, za to drugi ma skupiać się na odkrywaniu postaci Scarlet Witch oraz Visiona, pokazywać ich potencjał i docelowo ma w jakiś sposób łączyć się z sequelem filmu Doctor Strange.

 Zobacz także: THE GOON – tom3

1. Star Trek: Pickard

Premiera: 23.01.2020

Emerytowany admirał, żywa legenda Gwiezdnej Floty, osiadł na starość na prowincji, gdzie cieszy się życiem. Przynajmniej do czasu. Coś zmusza go do wyruszenia ponownie w kosmos. Producenci twierdzą, że chcą tą produkcją sięgnąć głębiej i dać nam nie tylko kawał dobrej space opery, ale również pokazać człowieka starego, którego dni zbliżają się nieubłaganie.


 

Tak to u mnie wygląda. Liczę, że znajdę czas na obejrzenie wszystkich nowych produkcji, jak i seriali powracających. A może rok 2020 zaskoczy mnie czymś zupełnie niespodziewanym? Piszcie w komentarzach, jakie są wasze typy na najbardziej obiecujące produkcje telewizyjne.

/Rafał Białek