#ZostańWDomu i obejrzyj!

Dzisiejszy odcinek sponsoruje litera „K”. „K” jak „koronawirus” i „kwarantanna”, najczęściej odmieniane ostatnimi miesiącami wyrazy na świecie. A skoro wszyscy biorą, choćby ograniczony, udział w akcji #ZostańWDomu, to czemu nie wykorzystać tego i nie obejrzeć czegoś dobrego, ale nieoczywistego.

Wszyscy już pewnie zdążyli obejrzeć Wiedźmina, Westworld, Narcos i wiele innych produkcji z platform VOD. Mamy do czynienia z klęską urodzaju, tego jest tak dużo, a działy marketingu szaleją. Szkoda byłoby, gdyby umknęło wam coś, co nie doczekało się należytej promocji, co nie było reklamowane, nagłaśniane, czy puszczane dalej w social mediach.

Dlatego, korzystając z odrobiny wolnego czasu, postanowiłem napisać ten tekst i zaproponować wam trzy pozycje, które mocno mnie kupiły w ubiegłym roku, a o których stosunkowo mało czytałem na różnych fanpage’ach czy serwisach. Liczę, że wam się spodobają równie mocno, co mi i standardowo proszę w komentarzach o podawanie innych tytułów wartych uwagi. Przy czym nie spamujcie znanymi produkcjami, pokroju tych wymienionych w akapicie wyżej.

3. Swamp Thing

Opowieść o Potworze z Bagien oparta jest o rewelacyjny komiks horror/fantasy ze stajni DC/Vertigo. Główny jej bohater to monstrum obrośnięte roślinami, które na swoich bagnach zmaga się z różnymi nadprzyrodzonymi bytami i zjawiskami. Serial został niestety skasowany po pierwszym sezonie, a jako powody podawano problemy budżetowe i różnice w wizji tego, jak powinna wyglądać ta historia. Jest to wielka strata dla fanów telewizyjnych produkcji, którą śmiało mógłbym porównać z serialowym Constantine. Olbrzymi potencjał, dobry scenariusz i ta przyroda… Umiejscowienie akcji stanowiło o wyjątkowości zarówno komiksu, jak i serialu. Tutaj zagrało wszystko i zostało to niestety wycięte przez osoby decyzyjne. Cóż, nikt nie obiecywał, że będzie łatwo, prawda?

2. The Warrior

Serial ten oparty jest o zapiski legendarnego Bruce’a Lee, a nad produkcją czuwała jego córka, Shannon. Głównym producentem jest Jonathan Tropper, odpowiedzialny za rewelacyjne Banshee. Obraz jest przesiąknięty sztukami walki, zaś akcja osadzona jest pod koniec XIX wieku w San Francisco, gdy miejsce miały Wojny Tongów, gangów chińskich imigrantów. Główny bohater ledwo co tutaj przybył w poszukiwaniu siostry, by od razu musieć udowodnić swoją wartość i umiejętności. Brutalna rzeczywistość tamtych czasów miesza się ze scenami walk, przy czym nie mamy tutaj do czynienia z klasycznym karate znanym z produkcji z lat 80 i 90, lecz z dość realistycznie wyglądającą choreografią. Konflikty na tle etnicznym, rosnące bezrobocie, skorumpowana policja. Tu nie ma ludzi nieśmiertelnych, zdolnych blokować ciosy twarzą przez kilka minut i choć wiadomo, że to wszystko jest odrobinę przesadzone, ogląda się naprawdę bardzo dobrze.

1. Counterpart

Anulowanie tego serialu po drugim sezonie spadło na mnie jak grom z jasnego nieba. Ta produkcja jest znakomita! Rewelacyjna kreacja laureata Oskara, J.K. Simmonsa w podwójnej roli (o tym za chwilę), świetny pomysł i fabuła, bardzo dobrze dobrani aktorzy. Nie pojmuję, skąd decyzja o skasowaniu tak udanej produkcji (100% na Rotten Tomatoes!!!), ale co zrobić… Howard Silk prowadzi nudne życie, pracując w Berlinie w placówce ONZ. Jego żona leży w śpiączce po potrąceniu przez samochód, a on przeżywa każdy dzień w ten sam sposób. Typowy rutyniarz po 60-tce. Do czasu, aż jego mocodawcy każą mu pójść do pomieszczenia gdzie… spotyka samego siebie! Okazuje się, że na skutek pewnego eksperymentu powstała druga rzeczywistość, druga Ziemia. Agencja bada różnice w rozwoju obu rzeczywistości, które za sprawą pewnego wydarzenia są drastyczne. Dość wspomnieć, że olbrzymia nieufność wśród reprezentantów obu światów skutkuje natłokiem działań wywiadu i kontrwywiadu i tak naprawdę nikogo nie możemy być pewni. Świetny sensacyjno-szpiegowski klimat został niestety tak brutalnie przerwany.

Serdecznie polecam zapoznanie się z tymi produkcjami i raz jeszcze namawiam do podzielenia się innymi propozycjami, nieco mniej reklamowanymi przez dostarczycieli usług VOD.