Astonishing X-Men: Życie X (RECENZJA)

Po konflikcie pomiędzy Inhumans a X-Men, wszystko w uniwersum Marvela powoli wraca do normy. Znaczy się: będzie się działo. Astonishing X-Men to nowa seria, którą prowadzić będzie Charles Soule. Pierwszy jej tom, Życie X, niedawno trafił na półki sklepów, a ja z olbrzymią ciekawością wziąłem się za jego lekturę.

Zobacz także: TOP 10 Najlepsze filmy o epidemiach

Jak zacząć, to konkretnym uderzeniem. Telepaci (z niewiadomych dla mnie powodów nazywani „jasnowidzami”) padają ofiarami ataku pewnej potężnej siły psychicznej. Najbardziej dostaje się Psylocke, która nieświadomie dokonuje zniszczeń w Londynie. W przebłysku świadomości wzywa na pomoc nie lada ekipę: Staruszka Logana, Gambita, Fantomexa, Rogue, Angela, Bishopa oraz Beasta. Ci po przybyciu na miejsce i ogarnięciu potężnej telepatki dowiadują się, iż potężny wróg, który miał umrzeć jakiś czas temu, właśnie powrócił. Mało tego, żeby go pokonać, muszą zagrać w trudną grę na jego warunkach.

xmen

Brzmi ciekawie, a z każdą stroną komiksu jest coraz lepiej. Opowieść jest naszpikowana nie tylko akcją, ale i jej zwrotami. Dość zaskakującymi momentalnie. Fabuła leci do przodu z olbrzymią prędkością i niejedno nas zaskoczy, zwłaszcza finał. Charles Soule zebrał bardzo ciekawy skład mutantów do swojej nowej serii i pokazał, że na każdego ma pewien pomysł. Jestem niezmiernie ciekawy, jak ta ekipa będzie się sprawować w kolejnych odsłonach.

Ilustracje do komiksu tworzone są przez wielu autorów i bywa nierównie, ale z drugiej strony, ze względu na charakter przygód, może to znaleźć poniekąd uzasadnienie. Rysunki się bronią jako całość i to jest najważniejsze. Standardem jest galeria okładek na końcu, którą jak zwykle polecam. Pozycja obowiązkowa dla fanów mutantów!

/Rafał Białek

OCENA: 8/10

Egzemplarz komiksu dostarczyło wydawnictwo Egmont.

24444995o

 

Wydanie: 2020

Seria / Cykl: MARVEL NOW 2.0

Scenarzysta: Charles Soule

Ilustracje: Jim Cheung, Mike Deodato Jr., Ed McGuiness, Mike Del Mundo, Carlos Pacheco, Ramon Rosanas

Tłumacz: Maria Jaszczurowska

Typ oprawy: Miękka

Liczba Stron: 144

Data Premiery: 25.03.2020